ÇÖZÜM ORTAKLARIMIZ

 

Filiz Kunt Hukuk Bürosu

Av. Filiz Kunt 1986 yılından itibaren ulusal ve uluslararası hukuk alanında hukuk danışmanlığı ve avukatlık yapmak suretiyle faaliyet göstermiş olup, 1995 yılında kendi hukuk bürosunu kurmuştur.

1981 İzmir Amerikan Kız Lisesi mezunu olan Av. Filiz Kunt, 1985’de Dokuz Eylül Hukuk Fakültesi’ni bitirmiş; 1993’de AB Jean Monnet bursu ile University of London bünyesinde Queen Mary and Westfield College'dan International Business Law dalında LL.M. Derecesi; 1995’de Dokuz Eylül Hukuk Fakültesi’nden Özel Hukuk dalında yüksek lisans derecesi almıştır.  Akreditif konusunda yüksek lisans tezi hazırlamıştır.  Marka ve Patent vekilidir. İzmir Barosu üyesidir.

1986 yılında bir bankanın Yönetici Geliştirme Programına kabul edilerek banka nezdinde, bankacılık konusunda bizzat çalışarak, eğitim almıştır. Programın sona ermesini müteakip kurum içinde Hukuk Müşavirliği nezdinde görev yapmıştır. Yurt dışı ve yurt içi yüksek lisans eğitimleri sonrasında hukuk bürosunu kurmuştur. Bir süre bir holding şirketi ve bağlı şirketlerinin Hukuk Departmanının yönetimini üstlenerek, Hukuk Müşavirliği görevini yerine getirmiştir. Halen kendi hukuk bürosunda hukuk danışmanlığı ve avukatlık yapmaktadır. 

Çalışma süresi içinde, ticaret, borçlar, iş, rekabet, sınai haklar hukuku alanı yoğun olmak üzere birçok hukuk dalı ile ilgili çalışmalar yapmış; özellikle yoğun pazarlık ve görüşmelerin gerçekleştiği şirket kuruluşu, hisse alım- satımı ve hissedarlık gibi ek sözleşmelerin; know-how, marka, franchise sözleşmesi gibi lisans sözleşmelerin; tek satıcılık, tedarik, fason gibi sözleşmelerin yapılmasında çalışmıştır. Ayrıca, Dokuz Eylül Üniversitesi ve Yaşar Üniversitesi’nde ders vermiş; ABİGEM ve HRM, İhracatçı Birlikleri gibi kuruluşlar bünyesinde genel katılımlı, ayrıca şirketler bünyesinde sadece şirket personeli katılımlı ticaret hukuku, teminat hukuku, icra hukuku, rekabet hukuku, sözleşmeler hukuku ve fikri mülkiyet hakları hukuku konularında eğitimler vermiştir.

Avukat Filiz Kunt, VEGO Danışmanlık’ın birleşme, satın alma ve diğer sözleşme gerektiren her türlü projesinde yer almakta ve hukuki alanlarda destek vermektedir.

http://www.filizkunt.av.tr


 

Sistema Danışmanlık

1998 yılında kurulan Sistema Yönetim ve Bilişim Çözümleri, şirketlerin performansını artırmalarına yardımcı olmak amacıyla çağdaş yönetim ve bilgi teknolojisi tekniklerinin benimsenmesi ve uygulanmasına odaklanan bir yönetim danışmanlık şirketidir.

Kurucu ve Başkan Tolga Moral

http://sistema.com.tr


Nesne-emt Endüstriyel Tasarım

Ürün geliştirmede konusunda deneyimli bir firma olan Nesne-emt, bir çok farklı sektöre ilk fikir geliştirme aşamasından üretime kadar her adımda endüstriyel tasarım hizmetleri sunmaktadır.

Nesne-emt savunma, medikal, tarım makinaları, endüstriyel makinalar, elektronik aletler, ve cihazlar, şehir mobilyaları, elektrikli ev cihazları, otomotiv, ambalaj malzemeleri, ve seramik sektörlerinde ürün tasarımı hizmetleri vermektedir. Aynı zamanda endüstriyel ve mekanik tasarım, ürün geliştirme ve planlama stratejileri,  malzeme ve üretim yöntemleri, düşük hacimli üretim, üretim geliştirmeye yönelik modelleme ve hızlı prototipleme konularında KOBİ'lere eğitim ve danışmanlık yapmaktadır.

Kurucusu ve Yöneticisi olan Özlem Perşembe Orta Doğu Teknik Üniversitesi Endüstriyel Tasarımı Bölümü mezunudur ve tasarım konusunda geniş bir tecrübeye sahiptir http://www.nesne-emt.com


YUKARI ÇIK